MGTOW to skrót od : Men Going Their Own Way / (Mężczyźni wybierający własną drogę).mgtow logo

Koncepcję dobrze ilustruje ‚logo’ >>

MGTOW jest filozofią życiową mężczyzny ukierunkowaną na jego własne dobro – psychiczne, fizyczne i materialne. Jej celem jest uświadomienie współczesnemu mężczyźnie że nie jest niewolnikiem kobiet. Jego wyzysk dzieje się bowiem za sprawą jego własnego przyzwolenia i kończy się w momencie powiedzenia „nie dziękuję”.

Według MGTOW współczesne kobiety w znacznej większości przypadków nie są warte wymagań i poświęceń jakie ze sobą niosą.
Mit małżeństwa jako upragnionego docelowego stanu mężczyzny jest niczym więcej jak właśnie mitem. Takim samym jak selektywne (‘tam gdzie mi się podoba’) równouprawnienie kobiet.
MGTOW mówi mężczyźnie „pomyśl o sobie” i zrzuca z niego brzemię „egoista!” za każdym razem kiedy tak robi.

MGTOW nie jest pro-aktywnym lub jednolitym ruchem. Nie organizuje marszów, nie stara się przepychać ustaw przez senat ani powoływać fundacji.
Sam skrót można interpretować na wiele sposobów. Są więc i ci którzy są bardziej radykalni i Ci którzy przysłuchują się dyskusji i wynoszą z niej to co dla nich istotne.
Nie ukrywam że pomimo często mocnej retoryki ten blog jest bardziej ukierunkowany na tą drugą grupę.

Filozofia / postawa MGTOW – nawet jeśli nie stanowić będzie drogi którą będziesz podążać przez całe swoje życie – nadal jest przydatnym źródłem świadomości realiów które otaczają mężczyzn we współczesnym społeczeństwie. Mówi ona o niepoddawaniu się oczekiwaniom społeczeństwa i kobiet ponieważ te stały się mężczyznom wrogie.

MGTOW wywodzi się z Ameryki. Co za tym idzie trudno jest w 100% odnieść go do polskich realiów.
Z roku na rok różnica ta zaciera się jednak coraz bardziej.